Steinmasser har rast ut i vegen nord for Eidet bru i Holtålen.
– Vi har fått en del telefoner på det og informert byggherrevakt. De skal sjekke om det er behov for geolog. Det ser ikke ut som om det er noe kødannelse. Det dekker halve vegen, sier pressevakt ved vegtrafikksentralen, Ova Rebecca Lutdal til Fjell-Ljom.
Fjell-Ljoms redaktør på stedet sier fjellet har sprukket opp og at det fryktes at det kan komme mer.
Geolog på veg
Seksjonsleder for drift og vedlikehold i Trøndelag fylkeskommune Arne Iversen sier til Fjell-Ljom at det har blitt bestilt geolog til stedet, og at geologenes vurdering vil være med på å stake ut vegen videre.
– Det ser foreløpig ut som om at det går an å pigge ned de løse steinene. Vår byggeleder på stedet ser noen småsprekker i fjellet et par meter over vegen. Vi tror vi skal klare å ta det ned med pigging, sier Iversen.
Annonse
– Det ser greit ut
Pressevakt i Statens vegvesen, Per Morten Trymer sier til Fjell-Ljom i 14.20 tida at det er bestilt inn både geolog og lysregulering til stedet.
– Det blir kontroll med geolog i løpet av dagen. Et og et halvt kjørefelt er åpent og det er dirigering forbi stedet nå. Det ser greit ut, men det må en ekspert til for å vurdere om det kan komme flere ras og når det kan bli ryddet opp, sier Trymer.