GLADNYHETER: Lufthavnsjef ved Røros lufthavn, Gudbrand Rognes, har mye å glede seg over. Torsdag kom nyheten om at flyruta til og fra Røros får tilbake nattparkering fra april 2024, samt at billettprisene reduseres kraftig. Litt senere på dagen kom gode trafikktall for februar måned. Foto: Cecilie Bergan Stuedal
Røros lufthavn øker mest i landet:
– Tillater oss ei aldri så lita kake
Den månedlige trafikkstatistikken fra Avinor viser at Røros lufthavn har den største veksten i passasjertall målt mot februar i fjor.
I februar måned reiste 1.484 passasjer til og fra Røros lufthavn. Det er en økning på 96 prosent fra samme måned i fjor. Det er den høyeste prosentvise veksten av samtlige Avinor-flyplasser.
– Godt tilfreds
– Med de forutsetningene som er nå, er vi godt tilfredse med det. Det er hyggelig å se at folk opplever luftfart som nyttig for dem. Så opplever vi Widerøe som en veldig konstruktiv partner når det kommer til å sette opp ekstra flyvninger. De fortjener skryt for det, sier lufthavnsjef Gudbrand Rognes til Fjell-Ljom.
Digital
1 måned
120,-
KJØP
Digital
3 måneder
450,-
KJØP
Komplett
1 år
1500,-
KJØP