Rødt profilen dukka opp på døra til folk på Røros:

– Det bor masse folk her som har sine helt hverdagslige behov som ikke handler om å legge til rette for en TV-innspilling

Tre personer snakker sammen ved en rød bygning omgitt av grøntområder.
Mímir Kristjánsson og Irene Tamnes hørte godt etter på det blant andre Aslaug Gullikstad hadde å si da de gikk fra dør til dør på Røros.

Fredag ble det avholdt en drøy times dørbankings-aksjon i regi av Rødt Røros i Langseth på Røros. Med seg på laget hadde de en kjent figur uttabygds fra. 

Publisert

– Vi kommer fra partiet Rødt og lurer på hva folk er opptatt av. Er det noe du tenker burde vært gjort annerledes? 

Spørsmålet lyder på klingende rogalending til de rørosingene som åpna døra fredag ettermiddag. 

Forfatter og stortingsrepresentant Mímir Kristjánsson troppet opp på dørene sammen med lokalpolitiker Irene Tamnes. Kristjánsson skulle egentlig bare til Røros for å snakke om bøkene sine under litteraturfestivalen, men stilte gladelig opp med sitt politiske jeg da spørsmålet kom ifra lokallaget. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS