«Hele Holtålen» uten strøm

STRØMLØST: Omtrent hele Holtålen har blitt rammet av strømstans som følger av uværet natt til lørdag.

Uværet «Amy» har herja voldsomt med strømnettet natt til lørdag. Ifølge Tensios oversikt i morgentimene er så å si samtlige holtålinger strømløse.

Publisert Sist oppdatert

I skrivende stund cirka klokka 06.55 er det registrert to store utfall i Holtålen.

Det ene rammer 769 kunder og ble registrert klokka 05.28. Dette utfallet omfatter først og fremst sentrumsområdet i Ålen.

Det andre utfallet er enda større og har vart lengre. Det ble registrert klokka 03.22 og rammer hele 2.097 kunder.

Til sammen rammer altså de to utfallene flere kunder enn det er innbyggere i Holtålen kommune. Årsaken til dette er at sistnevnte utfall strekker seg helt til Singsås.

Begge utfallene er i skrivende stund beregna å være rettet innen klokka 11.00. Det understrekes imidlertid at dette kan endre seg, for Tensio har mer enn nok å gjøre for øyeblikket.

Litt før klokka 07.00 er 36.000 Tensio-kunder strømløse, fra Leka i nord til Drivdalen i sør.

Powered by Labrador CMS