Tre involverte ungdommer:
Oppdatering:
Trafikkulykke på fylkesveg 30
Luftambulansen rykka ut til en trafikkulykke på Røros natt til lørdag. Illustrasjonsfoto.
Nils Kåre Nesvold (arkiv)
Det har vært ei alvorlig trafikkulykke sør for Røros sentrum natt til lørdag.
Røros videregående skole, ved rektor Martin Løvø, har klokka 12.20 lørdag sendt ut følgende pressemelding. Den gjengis her orddrett:
«Elever ved Røros videregående skole involvert i trafikkulykke
Elever ved Røros videregående skole var natt til i dag, kl. 03.00, involvert i en alvorlig trafikkulykke. Heldigvis framstår alle de involverte ungdommene nå med kun lettere skader.
Skolen har vært i kontakt med de berørtes foreldre/foresatte, andre elever knyttet til hendelsen og har iverksatt oppfølging. Røros videregående skole vil videre følge opp skolens elever og foreldre i samarbeid med aktuelle instanser etter de rutinene vi har for dette.
Det blir informasjonsmøte på skolen i ettermiddag klokka fire.»
Hendelsesforløp
Politiet mottok først melding om ulykka klokka 02.51.
Siste oppdatering ligger ligger nederst i saken.
Det skal dreie seg om en bil som har kjørt i grøfta, ifølge politiet.
– Første enhet fra nødetatene er fremme på stedet. Ulykken fremstår alvorlig. Luftambulansen rykker også ut til stedet, melder politiet på presseklienten klokka 03.09.
Operasjonsleder Einar Røstum opplyser til Fjell-Ljom at ulykka har skjedd langs fylkesveg 30.
– Den har skjedd nær grensa til Os, ved Havsjøen.
Ifølge det operasjonslederen kan opplyse cirka klokka 03.25, skal det være snakk om tre involverte personer i én bil.
– Kan du si noe om skadeomfanget?
– Det skal være noen som er fastklemt. Utover det har vi ikke så mye å melde per nå.
Klokka 03.38 opplyser politiet følgende i ei oppdatering:
– Tre personer er involvert i ulykken. En person er ute av kjøretøyet og får behandling av ambulanse på stedet. To personer sitter fortsatt fastklemt inne i kjøretøyet.
Oppdatering fra politiet klokka 03.50:
– De to som satt fastklemt i kjøretøyet er frigjort og er nå i ferd med å bli fraktet til sykehus med luftambulansen.
Klokka 05.14 melder politiet at vegen er stengt på stedet.
– Vegen vil bli stengt fram til krimteknikkere fra politiet og ulykkesgruppa fra Vegvesenet har vært på stedet og gjort undersøkelser, melder Røstum.
Siste melding kommer klokka 06.09:
– Ulykken er mindre alvorlig enn først antatt. Krimteknikere og ulykkesgruppe har snudd og rykker ikke ut til stedet.
Bilen har kjørt i grøfta og vegen åpnes så fort bilen som ligger i grøfta er berget. Bilberger er bestilt.
Det er i skrivende stund for tidlig å si noe om forløpet eller årsaken til ulykka.