ETTERDØNNINGER: Finansieringsselskapet NFE krever nå erstatning for at lederne ved konkursrammede VS Entreprenør Bygg og Anlegg solgte ei maskin som var i finansieringsselskapets eie. Foto: Nettsiden til VS Entreprenør Bygg og Anlegg
ETTERDØNNINGER: Finansieringsselskapet NFE krever nå erstatning for at lederne ved konkursrammede VS Entreprenør Bygg og Anlegg solgte ei maskin som var i finansieringsselskapets eie. Foto: Nettsiden til VS Entreprenør Bygg og Anlegg

Stevner VS-topper for retten etter konkurs

Nordea Finance Equipment AS på Lysaker stevner de to tidligere lederne i VS Entreprenør Bygg og Anlegg AS for retten fordi de mener at selskapet hadde solgt ei anleggsmaskin som var leaset gjennom finansieringsselskapet. Kravet er på mer enn en halv million kroner.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

I juni er det berammet en tvistesak mellom finansieringsselskapet og de to lederne av VS Entreprenør Bygg og Anlegg AS som var ledere da selskapet gikk til skifteretten i mai 2021. Gjelda var for stor. Selskapet hadde et utestående på rundt 21 millioner kroner.

– Da Nordea Finance Equipment AS, NFE, etter konkursåpning skulle hente leasinggjenstandene, viste det seg at en av gjenstandene var blitt solgt. Gjenstanden var blitt benyttet i innbytte ved ervervet at en annen maskin, og kunne derfor ikke stilles til NFEs disposisjon, heter det blant annet i stevninga som er datert i november 2021.

Krever over en halv million

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS