Kommuneansatt mener seg feilaktig oppsagt

Onsdag startet en ankesak i Frostating lagmannsrett mellom Røros kommune og en ansatt. Saksøkeren mener seg feilaktig oppsagt av kommunen.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Partene i saken er Røros kommune og en ansatt i kommunen. Saksøkeren ble sagt opp, da vedkommende var for syk til å fortsette i sin opprinnelige stilling og kommunen ikke hadde en annen stilling å tilby.

Partene er enige i at vedkommende ikke kan fortsette i sin opprinnelige stilling, men er uenige i om kommunen har gjort sitt beste for å omplassere den ansatte i en annen stilling.

– Kommunen mener de ikke har mulighet til å tilby vedkommende en annen stilling. Min klient har en annen stilling i dag og vi mener kommunen har bruk for vedkommende, sier saksøkers advokat Anne Gry Rønning-Aaby.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS