UROVEKKENDE: Daglig leder i Stiftelsen Elden, Siri B. Gellein, sier det er urovekkende at tidspunktet for et arrangement skal være avgjørende for hvor mye støtte man får. Foto: Marit Langseth
UROVEKKENDE: Daglig leder i Stiftelsen Elden, Siri B. Gellein, sier det er urovekkende at tidspunktet for et arrangement skal være avgjørende for hvor mye støtte man får. Foto: Marit Langseth

Kompensasjonsordning justeres fra 30. juni:

– Elden taper nærmere en million kroner fordi vi arrangerer i juli og august

Hadde Elden blitt arrangert innen 30. juni, kunne de fått dekket 100 prosent av merkostnader og inntektstap de har på grunn av koronarestriksjonene. Men siden Elden arrangeres i juli og august får de dekket 70 prosent, noe som utgjør nesten en million kroner.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Dette vil slå veldig urettferdig ut for oss som arrangerer på sommerstid. Og det er på sommeren de fleste festivalene er. De er ikke i april, sier daglig leder i Stiftelsen Elden, Siri B. Gellein.

Denne uka ble det kjent at stimuleringsordninga for frivillighetssektoren blir forlenget fra 30. juni til 31. august. Ordninga gjør det mulig for lag og organisasjoner å søke om støtte til merkostnader og inntektstap de har på grunn av koronarestriksjonene.

Kultur- og likestillingsminister Abid Raja sier i ei pressemelding at dette er ei viktig endring som betyr mye for lag og organisasjoner.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS