Foto: Eskil Buseth Folstad
Foto: Eskil Buseth Folstad

Jakter på den musikalske stillheten

Da Celio Barros gikk lei av São Paulos yrende folkeliv, heftige livstempo og evige trafikkstøy tok han et valg om å flytte. I søken etter stillheten vendte han blikket mot Norge. Det skulle føre ham til Haltdalen.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Det er kanskje litt rart at en mann fra Brasil velger å flytte til Haltdalen. Det er en enorm kontrast mellom São Paulos 20 millioner innbyggere, mot Haltdalens godt og vel 600 innbyggere. Men jeg har aldri angret. Det er en ro og stillhet i Haltdalen som er helt unik, sier Barros.

Haltdalsstuggu bærer tydelig preg av å være dedikert til musikken. Kabler, høyttalere, gitarer, mikrofoner, forsterkere og alskens instrumenter fyller opp veggene i stua. Midt i rommet står en svær datamaskin, som viser bølger, grafer, tall og frekvenser i alle tenkelige former og farger. Barros er i gang med lydredigering.

– Jeg har mange «sessions» med musikk liggende på datamaskinen. Helt siden 90-tallet har jeg spilt inn uferdige musikkstykker som trenger redigering. I dag har jeg både tid og god nok teknologi til å gjøre den jobben, sier han.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS