Magne løp fort i spanske Valencia:
Snart venter store opplevelser i USA
HOLDER SEG I FORM: Magne Harborg som jobber både som eiendomsmegler og skismører holder seg i form.
Privat
Magne Harborg har en travlere hverdag, og får utrettet mer enn folk flest. 30-åringen er flink til å utnytte de timene han har til disposisjon. Søndag løp rørosingen fort på halvmaraton i Valencia.
– Jeg hadde før start forhåpninger om at det skulle være mulig å pynte på bestenoteringa på 1 time, 17 minutter og 30 sekunder, som jeg satte i Berlin på vårparten. Men det gikk litt for smått mot slutten til at jeg klarte det. Jeg manglet et lite minutt på å sette ny personlig rekord. De sekundene forsvant på de siste kilometerne, sa Harborg etter halvmaratonløpet.
30-åringen kan fortelle at Spania-utflukten først og fremst var en kamerattur og et treningsmål. Magne som i mange år var en svært så habil skiskytter, synes det er godt å holde seg i form, selv om han har gitt opp skiskyttersatsinga. Det er i en travel hverdag lettere å sette av tid til trening, så lenge han har noen konkrete treningsmål å forholde seg til.
Konkurrerer mest med seg selv
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP