KJENTE KULISSER: Deler av serien er spilt inn på Røros. Her står hovedrolleinnehaver Ida Elise Broch på spark ned Kjerkgata. Foto: Netflix
Første smakebit av Netflix-serien «Hjem til jul» er ute
TV-serien som blant annet ble spilt inn på Røros i mars har premiere på Netflix 5. desember.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Fredag ble traileren til serien «Hjem til jul» publisert av Netflix. Der kan man se at popstjerne Gabrielle Leithaug også dukker opp på skjermen i serien, som venninna til hovedrollen Johanne, spilt av Ida Elise Broch. Ifølge VG er dette Gabrielles skuespiller-debut.
Serien på seks halvtimelange episoder handler om 30 år gamle, evig single Johanne, som er lei av de konstante kommentarene om sivilstatusen sin og som derfor starter en 24-dagers jakt etter et kjæresteemne hun kan ta med hjem til jul.
Deler av serien ble spilt inn på Røros, da serieskaperne i The Oslo Company trengte et sted med julestemning i mars. De trengte også statister til serien, så det vil nok bli mulig å se flere kjente fjes i serien som slippes på Netflix 5. desember.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP