SLIPPER ALBUM: Ingeborg Ulberg Sommer fra Røros er en allsidig musiker som har gjort seg bemerket som soloutøver så vel som i duo, ensembler og som teatermusiker. Nå slipper hun sitt første solo-album. Foto: Privat
Ingeborg slipper sitt første soloalbum:
– Nervepirrende
Ingeborg Ulberg Sommer slipper sitt første solo-album på fredag. «Attkømmen» er et produkt av flere år med lytting til eldre arkivopptak med ulike spelemenn fra Røros-traktene.
– Jeg har lyttet veldig mye til gamle arkivopptak. I tillegg har jeg sett på en del forskjellig notemateriale fra rørosområdet, og så har jeg prøvd å ta i bruk ulike stiler og teknikker som var brukt en del før, men som kanskje har blitt litt bortglemt med årene, sier Ulberg Sommer.
Fredag kan hun endelig slippe albumet «Attkømmen», som hun har jobbet med lenge.
– Jeg var ferdig med masterstudiet mitt våren 2019, og der jobbet jeg en del med spillestiler og versjoner av ulike slåtter innad i rørostraktene. Albumet er på en måte en slags forlengelse av masteren, sier hun.
Digital
1 måned
120,-
KJØP
Digital
3 måneder
450,-
KJØP
Komplett
1 år
1500,-
KJØP