REAGERER: Senterpartiets Guri Heggem reagerer kraftig på klagen vedrørende kommunestyrets vedtak om å tillate hyttegrend i Djupsjølia. Spesielt kommentarene til Venstres Per Arne Gjelsvik får gjennomgå. Foto: Ingrid Hemming
REAGERER: Senterpartiets Guri Heggem reagerer kraftig på klagen vedrørende kommunestyrets vedtak om å tillate hyttegrend i Djupsjølia. Spesielt kommentarene til Venstres Per Arne Gjelsvik får gjennomgå. Foto: Ingrid Hemming

Reagerer på Djupsjølia-klage:

– Dette er helt feil

Senterpartiets gruppeleder Guri Heggem har lite til overs for klagen på vedtaket om arealplan for Djupsjølia – en klage fremsatt av seks kommunestyrerepresentanter som stemte imot planen som gir grønt lys for hyttefelt i området.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Kommunestyrerepresentanten Per Arne Gjelsvik framhever at klagen på behandlingen av saken om reguleringsplanen er et resultat av godt tverrpolitisk samarbeid. Klagen peker også på at det har vært tilført kunnskap blant annet om naturmangfold etter at saken har blitt behandla i kommunestyret. Dette er feil. Det er feil å si at det er et tverrpolitisk samarbeid som ligger bak, når gruppelederen for det tekniske samarbeidet Sp/V verken er involvert eller informert og må lese seg opp på saken via lokale aviser. Det er også feil å si at kommunestyret mangler kunnskapsgrunnlag ved behandling av saken. Hvis vi ikke hadde gjort godt nok arbeid i prosessen med arealplanen hadde vi ikke fått godkjent arealplanen.

Seks enkeltpersoner representerer seg selv og ikke et tverrpolitisk samarbeid.

Representanten Gjelsvik hevder at klagen er et resultat av et godt tverrpolitisk samarbeid og fem politiske grupperinger. Jeg lurer på hvilke grupperinger som det menes på her. Jeg er gruppeleder for det valgtekniske samarbeidet mellom Røros Sp og Røros Venstre, og jeg har verken vært involvert i arbeidet med å utarbeide klagen, og jeg ble heller ikke gjort kjent med at klagen var under utarbeidelse før jeg leste om det i avisa. Dette er derfor en påstand som får stå for Gjelsvik regning og som ikke må tolkes som noe annet enn at her er det seks enkeltpersoner som for egen regning mener at det er gjort en feil.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS