SKAL SØRGE FOR JULESTEMNING: Jo Bjørner Haugom, Nora Rian, Ingrid Stai Lian og Karianna Sommerro skal sørge for julestemning under julemarkedet på Røros med «Nissen som mista trua på seg sjøl» i Rasmusgården. Foto: Marit Langseth
Nissen som mista trua på seg sjøl:
Nora og Ingrid (11) deler rolle
Nora Rian og Ingrid Stai Lien skal spille Eira, som sammen med nissejenta, Karianna Sommerro, skal hjelpe Malmnissen, Jo Bjørner Haugom, med å få tilbake trua på seg sjøl.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Jeg er veldig fornøyd med Nora og Ingrid. De kan både skuespill, å synge, å danse og alt. De er en gavepakke begge to. Og så er de veldig snille og hyggelige, og det er viktig, sier Karianna Sommerro.
Sammen med Åsmund Lockert Rohde, står hun bak musikkteaterforestillingen «Nissen som mista trua på seg sjøl», som settes opp på Røros for fjerde gang i desember.
– Den handler om Malmnissen som har mistet trua på seg sjøl og nisse-slaget sitt. Han har ikke møtt noen nisser på mange hundre år. Eira er jenta på gården, som sammen med nissejenta prøver å få tilbake trua til Malmnissen, forklarer Sommerro.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP