GA BORT MUSIKKANLEGG: Midtbygda arbeidslag i Ålen sanitetsforening ga bort tre musikkanlegg til Holtålen sykehjem og de de nye heldøgns omsorgsboligene. Fra venstre avdelingsleder Siv Anita Kværnes, fagarbeider Erik Larsen Brattås, avdelingsleder Lillian Skogås Ravlo, Unni Kirkhus og Ingerd Aasen fra Midtbygda arbeidslag i Ålen sanitetsforening. Foto: Nils Kåre Nesvold
Gleder andre med musikkgave
Nylig overrakte representanter fra Ålen sanitetsforening tre musikkanlegg til sykehjemmet og de nye heldøgns omsorgsboligene i Ålen.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Ingerd Aasen og Unni Kirkhus representerer Midtbygda arbeidslag i sanitetsforeninga. I forrige uke overrakte de tre musikkanlegg bestående av radio, cd-spiller og høyttalere til et godt formål. To av anleggene plasseres i de nye omsorgsboligene og et på sykehjemmet.
– Vi fikk et hint om at det er dårlig med musikkanlegg ved avdelingene, og de fleste er glad i musikk, sier Ingerd Aasen.
– Dette er pengene vi fikk inn på julelotteriet, og vi vil vise at pengene går tilbake til bygda, legger Unni Kirkhus til.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP