Elektronikken slått ut av lynet:
Haltdalen skytterlag må framskynde investering
Vegard Dragmyrhaug og Haltdalen Skytterlag ber om å få bygge først og søke spillemidler etterpå, etter at det elektroniske skiveanlegget fikk skader av et lynnedslag.
Arkivfoto: Eskil Buseth Folstad
Et kraftig lynnedslag har påført det elektroniske skiveanlegget til Haltdalen skytterlag betydelige skader. Anlegget er uforsvarlig å reparere, og laget ber Holtålen kommune om grønt lys for umiddelbar utskifting.
Det var et uforutsett tordenvær som satte Haltdalen skytterlags anlegg ut av spill. Lynnedslaget førte til omfattende ødeleggelser på lagets elektroniske skiveanlegg, og anlegget fungerer ikke lenger tilfredsstillende.
I et brev til Holtålen kommune forklarer skytterlagets Vegard Dragmyrhaug situasjonen. Anlegget er av eldre dato, noe som gjør tilgangen på reservedeler og utsiktene til reparasjon svært krevende.
– Etter undersøkelser og vurderinger er konklusjonen at anlegget ikke kan repareres på en forsvarlig og varig måte, konkluderer Dragmyrhaug, og ber om dispensasjon fra kravet i spillemiddelsøknaden om at prosjektet kan gjennomføres før tilsagn om spillemidler foreligger.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP