Ålen tapte 15-0: – Mangla halve laget

NERVE: Bildet er fra en tidligere kamp på Kirkhusmoen Arena. Her er det Sigurd Knutsen Storseth som blir nærmest overfalt av en motspiller.

Lørdag spilte Ålen borte mot Orkanger. Det endte med et sørgelig stort tap og en tung åpning på sesongen.

Publisert Sist oppdatert

Hele 15 mål scora Orkanger på hjemmebane. Ålen, derimot, fikk ikke inn ett eneste mål i sesongdebuten i Trøndersk mesterskap. Før denne kampen, hadde Thomas Vikan Engesvold, fersk trener for Ålen, sagt at laget neppe kom til å bli klart før den ordinære serien er i gang. Til kampen mot Orkanger manglet mange spillere, og dagen etter kunne en av spillerne fortelle at:

– Vi mangla jo halvparten av spillerne!

I tillegg bør det nevnes at denne kampen var andre økta på kunstgress for laget. Etter kampen la laget ut følgende melding på Instagram:

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS