BYGDAPREG: Den nye gjengen i Bygdapreg består av Tove Hegseth (t.v), Siv Anita Kværnes, Steinar Trondsetås (t.h) og Stian Grønli. Grønli var ikke til stede da bildet ble tatt. Trondsetås holder overdragelsesdokumentet som de fikk av forgjengerne i møtet i forrige uke. Foto: Eskil Buseth Folstad
Tar over Bygdapreg
Tirsdag i forrige uke ble foreninga Bygdapreg formelt overdratt til nye og yngre krefter. – Det er en tillitserklæring, sier Siv Anita Kværnes.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Det var David Engan, Bjørn Bårdstu og Olav Nyrønning som sammen med avdøde Jon Østeng Hov som i 1992 startet den gavmilde og aktive organisasjonen.
Gjennom snart 30 år har de delt ut over to millioner kroner til en rekke kulturelle og allmennyttige formål som har satt sitt preg på både Ålen og Hessdalen.
Nå har de tre valgt å gi seg, men foreninga kommer til å leve videre i beste velgående.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP