AVGJØRENDE: Ordfører Isak V. Busch i Røros sier at vi nå står foran to avgjørende uker for å holde pandemien under kontroll. Arkivfoto: Marit Langseth
– Enklere med like regler for alle
Røros-ordfører Isak V. Busch gikk rett i møte med kriseledelsen på sin første arbeidsdag i 2021. Nye regler, oversikt og kontroll var i fokus.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Vi har nylig sett oppblomstring at Covid-19-smitte ganske nært Røros kommune. Vi vet også at mange har reist i jule- og nyttårshelga. Uka vi er inne i vil derfor gi de første svarene på om vi kan stå overfor en oppblomstring av smittetrykket også hos oss, sier Busch.
Dette var også bakteppet da kriseledelsen samlet seg mandag morgen. Ingen i møtet var særlig overrasket over de nye nasjonale reglene.
– Med den utviklinga vi har hatt rundt omkring i landet tror jeg denne innstramminga var nødvendig nå, sier han.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP