Vegard legger vekk konkurranseskiene:

– Føler at jeg gjør det med god samvittighet

LEGGER OPP: Vegard Sivertsgård legger konkurranseskiene på hylla etter å ha hatt sin kanskje beste sesong.

Vegard Sivertsgård legger vekk konkurranseskiene og blir jobbsøker. 27-åringen har nemlig bestemt seg for å avslutte toppidrettssatsinga.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg føler at jeg gjør det med god samvittighet. Jeg har kanskje hatt min beste sesong og fått tatt ut det jeg er god for i flere av rennene i vinter. Det er flere løp jeg var tilfreds med. Men dersom jeg skal trekke fram noe så må det bli pallplasseringa i norgescuprennet i Steinkjer, og sjetteplassen på NM-femmila på Hovden. Det var gode løp, sier Vegard som de to siste årene har vært en del av regionlandslaget Team Elon Midt-Norge.

Ålbyggen hadde vært selvskreven på det teamet dersom han hadde fortsatt skisatsinga. Jan Thomas Jenssen og de andre beklager at Sivertsgård nå velger å avslutte toppsatsinga. Han er etter manges mening i sin beste alder, og kunne hatt de beste årene i langrennssporet foran seg. Vegard er ikke uenig i den vurderinga. Samtidig er det som han sier, krevende å ta opp kampen med de beste så lenge han ikke er på landslag.

Økonomien ble avgjørende

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS