HISTORIEINTERESSERT: Per Moen fra Hessdalen har i vinter jobbet med heftet Soga om Hessdalen. Foto: Eskil Buseth Folstad
HISTORIEINTERESSERT: Per Moen fra Hessdalen har i vinter jobbet med heftet Soga om Hessdalen. Foto: Eskil Buseth Folstad

Skrev hefte om Hessdalens historie

Per Moen fra Hessdalen har skrevet en historisk fortelling om bygdas historie og kulturminner i heftet «Soga om Hessdalen».

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Det har vært mennesker i Hessdalen fra omtrent år null, og de første som kom hit var jegere, eller fangstfolk, sier Moen.

I vinter har han jobbet jevnt og trutt med heftet, som er en ny utgave basert på et tidligere skrift Moen har forfattet, nemlig «Hessdalen - et kulturhistorisk skattkammer.»

For godt og vel en måned siden fikk han fullført den nye utgaven, og i Soga om Hessdalen tar han for seg historiske kulturminner og livsgrunnlaget for folk i Hessdalen for godt og vel 2.000 år siden.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS