Håvard knekte en ny kode og klatret opp på seierspallen

TOPPLØP: Håvard Kne Galåen vartet opp med et toppløp da han ble nummer tre i norgescupåpningen og gikk seg inn i IBU-cupdiskusjonen.

Håvard Kne Galåen knekte en ny kode da han endelig klarte å hente fram toppnivået i et stort nasjonalt renn før jul. Det har ikke rørosingen klart tidligere. Tredjeplassen i en tøff seniorklasse er derfor gull verdt.

Publisert

– Jeg har alltid slitt med å prestere tidlig i sesongen. Det er som oftest et godt stykke utpå nyåret at jeg har fått opp farten. Det holder ikke dersom jeg skal nå målet om å få konkurrere internasjonalt for Norge. Jeg trener nærmere 1000 effektive timer i året i håp om at det skal være mulig å få representere fedrelandet i IBU-cupen. Dette var en bra søknad om det. Men jeg trenger nok flere slike løp for å få muligheten, sa Håvard etter lørdagens tredjeplass.

26-åringen var fornøyd med det meste etter pallplasseringa i norgescupåpninga på Geilo. Først og fremst over at han viste så friske takter i sporet som han gjorde. Men også med at ni av ti skudd satt der de skulle selv om skyteforholdene var vanskelige. Vindkastene førte til at det var ekstra viktig å holde hodet kaldt på standplass denne gangen. Det gjorde i aller høyeste grad Håvard, da han presterte opp mot karrierebeste.

Millimeter unna seier

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS