Byr på gaukrenn for fjerde gang:

– Det er en artig ting å gjøre

LEK OG MORO: Neste søndag byr Røros Pride på nytt gaukrenn på Skistuggu. Hans Oddvar Stuenes (t.h) håper mange blir med på en dag med skimoro og friskluft tilpasset alle.

Uten en stor Pride-festival satser Røros Pride på å være synlig med flere små arrangementer. Neste søndag blir det skimoro med gaukrenn på Skistuggu.

Publisert

For fjerde år på rad spenner Pride-gjengen på seg skia og byr på friskluft, aktiviteter og moro. Det viktigste er å ha det gøy, fastslår Hans Oddvar Stuenes i Røros Pride. 

– Det er viktig for oss at det er et arrangement for alle, og vi vil ha slike små arrangementer jevnt gjennom året. Vi legger opp til ei kort, lita løype som er lett tilgjengelig for alle. De fleste med de fleste funksjonsvariasjoner skal ha muligheten til å delta om de vil, påpeker Stuenes, og oppfordrer gjerne i god gaukrenn-ånd til å finne fram kostymer og annen moro. Både banker og øvrig næringsliv har stilt med en god pott med uttrekkspremier til deltakerne. 

– Det blir selvfølgelig litt pride-relaterte spørsmål når vi er i Røros Pride som arrangerer. Vi skal tilpasse det sånn at det skal være for alle, så det blir ikke mye hopping og slalåmkjøring og fysiske utfordringer og sånn. Det skal være lett tilgjengelig for alle å kose seg ute på ski, understreker Stuenes, og setter pris på samarbeidet med idrettslaget. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS