Ristet fort av seg skuffelsen etter stortapet i første kamp:
– Dette er et av de beste lagene
G 13-laget til Røros kommer ikke til å glemme debuten i Storsjøcupen med det aller første. Den var som guttene sa av det lite hyggelige slaget.
Svein Halvor Moe
G 13-laget til Røros kommer ikke til å glemme debuten i Storsjøcupen med det aller første. Den var som guttene sa av det lite hyggelige slaget.
– Vi får trøste oss med at Egge nok har et av de beste lagene i vår klasse. De var betydelig bedre enn de fleste lagene vi har møtt i serien og andre cuper vi har deltatt i. Det blir sagt at Egge skal være en av de beste klubbene i Trøndelag på vårt årstrinn, sa 12- og 13-åringene til Røros, da ilddåpen i storturneringa var unnagjort. Den var av det smertefulle slaget.
For Steinkjer-klubben ga seg ikke før de hadde scoret hele elleve ganger. De svartkledde klarte bare å kvittere for ett av målene. Dermed ble det 1–11 og stortap.
Fjell-Ljom møtte fem av spillerne på laget etter at braknederlaget var et faktum. Det var på ingen måte nedstemte og slukørede 2013-modeller som pratet om hvordan det er være på cup i Östersund.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP