Kjøremønster må endres:

3000 hunder skal krysse vegen

MANGE: Det vil til sammen bli 32 VM-konkurranser på Røros, og veldig mange hunder. Her representert av rørosingen Magnus Bekkos sitt spann fra da han kjørte inn til andreplass i Femundløpets juniorklasse.

Femundløpet melder at både politi, vegvesen og kommune har godkjent arrangørens søknad om trafikk reguleringer under Femundløpet og VM i hundekjøring uka før Rørosmartnan.

Publisert

– Politiet, Statens vegvesen og Røros kommune har godkjent arrangementssøknaden for VM 2025/Femundløpet, skriver arrangøren i en kort pressemelding rett før helga.

De melder om nærmere 450 deltakere fra 27 nasjoner som skal stille på startstreken, og at det er planlagt hele 32 VM-konkurransene. 

– Til sammen skal nærmere 3000 atletiske hunder skal få boltre seg i konkurransene i perioden 10. til 15. februar, skriver arrangøren.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS