REAGERER: Gunnar Selboe Rugelsjøen er huseier i Kjerkgata. Han mener informasjonen rundt stenginga av handelsgata har vært mangelfull hva beboerne angår. Til venstre Aud Selboe. Foto: Eli Wintervold
Netflix-innspilling:
Savner informasjon om stenging av gata
13. februar i år inviterte Destinasjon Røros presse og handelsstand til informasjonsmøte rundt innspillinga av oppfølgeren til Netflix-serien Hjem til jul. Som beboer i Kjerkgata reagerer Gunnar Selboe Rugelsjøen på at huseierne ikke var invitert i samme møte og heller ikke har fått varsling om stenging av gata.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Han sier han som beboer savner informasjon fra Røros kommune rundt stenginga av gata. Rugelsjøen presiserer at han er positiv til alle arrangementer som foregår på Røros, både Femundløpet, Rørosmartnan og også filminnspillinga som foregår i disse dager.
– Jeg har overhodet ingenting imot filminga. Det jeg savner er kommunens informasjon til oss beboerne, sier han.
Tar selvkritikk
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP