Vanskelige valg må gjøres:
– Selvfølgelig er jeg bekymra, men vi skal jo komme oss gjennom det her
SKAL BALANSERE BUDSJETTET: Kommunedirektør Kjersti Forbord Jensås sier at for å balansere budsjettet må man utøve en balansekunst der man må ivareta forsvarligheten i tjenestene samtidig som kuttene skal monne.
Foto: Iver Waldahl Lillegjære.
I løpet av den nærmeste to månedene må Røros kommune komme opp med betydelige sparetiltak som gjør at man får inndekning av merforbruket knyttet til fjoråret.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– På grunn av den krevende økonomiske situasjonen i kommunen, blir den første dialogkonferansen som skal finne sted på Storstuggu slutten av mai i sin helhet satt av til drøftinger rundt dette. Det sier kommunedirektør Kjersti Forbord Jensås til Fjell-Ljom.
Der håper de å komme fram til en felles forståelse av hvilke tiltak som bør settes inn i løpet av året for å lande et forsvarlig budsjettvedtak for neste år.
Regnskapet som kommer til behandling i juni inkluderer også justert budsjett for 2024.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP