Røros-guttene lukter medalje
Røros G15. Øverst fra venstre: Jonas Garberg Hagen, Olav Sivertsen Haugen, Jon Oskar Skott, Emre Ayden Schjølberg Størseth Yüksel, Ivan Arsalan, Tony Stensli og Isak Dahl Kosberg. Midten fra venstre: Håkon Augensen, Daniel Eggan Selboe, Ludvik Hovdahl Tamnes, Chen Kambale Kabulu og Nichlas Alexander Borgos Ryen. Foran fra venstre: Ayhan Arsalan og Rasmus Aas-Malmroth.
Svein Halvor Moe
G15-laget til Røros vant alle sine fire innledende kamper og ble puljevinner. Det kan vise seg å bli gull verdt når laget spiller kvartfinale i Storsjøcupen.
– Vi møter et veldig bra Namsos-lag i det som blir vår første kamp i sluttspillet. Motstanderlaget imponerte da de slo Nardo hele 4-0 i åttedelsfinalen i dag. Laget har en fin blanding tekniske spillere og gutter med fysikk. Det så vi da de avanserte i turneringen tidligere i dag, sa Bjørn Malmroth til Fjell-Ljom tre timer før kvartfinalen skulle sparkes i gang.
Han, trenerkollegene og ikke minst spillerne hadde da fokus på det som skulle skje senere på dagen. Guttene hadde fått beskjed om å bruke minst mulig energi, og samtidig være flinke til å ta til seg næring. Det kan være avgjørende for hvem som har mest å gi når det hele skal avgjøres. De våte gressbanene suger krefter, og da er viktig å ha bensin på tanken.
Har hatt hardere program
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP