Knallsterk prestasjon i Finnmarksløpet:

– Det var rått, hardt og brutalt

Julie Maske Anna Lian
TEAMWORK: Anna Lian (t.h.) leverte en knallsterk 7. plass på den lengste distansen i Finnmarksløpet. Handlerne Maarten Peers og Dominica Eliašovà får, sammen med resten av Team Jotka, en stor del av æren for det. Bildet er fra tidligere i vinter.

Anna Lian stilte som rookie – førstegangskjører – i Finnmarksløpet og klinte like godt til med en sjuendeplass i den lengeste distansen.

Publisert Sist oppdatert

Lian kom i mål ganske nøyaktig én dag etter Harald Tunheim, som tok førsteplassen i 1.200 kilometer-klassen i Finnmarksløpet. Totalt brukte Lian sju dager, sju timer og 20 minutter på de 1.200 kilometerne fra Alta til Kirkenes og tilbake. Av de 14 hundene hun starta med, hadde hun med seg åtte da hun gikk over målstreken i Alta klokka 20.04 fredag kveld.

– Det var rått, hardt og brutalt. Det var alt fra 35 minusgrader og knallharde spor til fullstorm med snø til langt oppå lårene, forteller hun til Fjell-Ljom når hun blir bedt om å beskrive løpsopplevelsen.

Takker teamet

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS