Gutt utsatt for vold natt til søndag:

– Ta kontakt med oss om du observerte hendelsen i Ålen

Avsnittsleder ved Røros politistasjon, Øyvind Unsgård. Arkivfoto: Eli Wintervold

En person ble fraktet til sykehus etter en voldshendelse i Ålen natt til søndag. Politiet oppfordrer til å ta kontakt med dem om du har observert hendelsesforløpet.

Publisert Sist oppdatert

En gutt i slutten av tenårene ble natt til søndag fraktet fra Ålen til St. Olavs hospital etter å ha blitt slått og sparket. Hendelsen skjedde i området ved Hovet i forbindelse med konserten under Ålendåggån. 

– Vi har snakket med en del vitner på stedet og har begynt å få litt oversikt over hva som har hendt. Avhør er ikke gjennomført enda, men vi har navn på noen mistenkte og vi har vært i kontakt med dem, forteller avsnittsleder ved Røros politistasjon, Øyvind Unsgård, på telefon til lokalavisa. 

Mandag morgen er politiet sparsomme med å dele mer informasjon om hendelsesforløpet, først må avhør gjennomføres.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS