Veteranene utmerker seg i NM styrkeløft utstyrsfritt:

Comback og gullmedalje for Hildegunn Djupdal

COMEBACK: Hildegunn Djupdal, som løfter for Røros styrkeløftklubb, stakk like gjerne av med gullmedaljen under NM i styrkeløft som i helga arrangeres i Åsane Arena like utenfor Bergen.

Sist gang Hildegunn Djupdal løftet i NM var i 2019. I år gjorde hun comeback og stakk like gjerne av med gullmedaljen i aldersklassen 40-49, yngre veteran, vektklassen -84 kilogram.

Publisert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

NM styrkeløft utstyrsfritt for veteraner arrangeres av Bjørgvin SK i Åsane Arena, som ligger i utkanten av Bergen. I tillegg til Djupdal deltar Geir Bedin i aldersklassen 50-59, 83 kilogram. Han er i pulje 7 som løfter lørdag 20. april. Hans pulje løfter fra klokka 10. Livestrømmen fra arrangementet finner du under. Jon Anders Borgos løfter i aldersklassen 50-59, 105 kilogram, og starter lørdag i pulje 8 med start rundt klokka 14.30. Hilde Dretvik løfter i aldersklassen 50-59, 84 kilogram og i pulje 10. De starter lørdag, rundt klokka 15.

 Røros styrkeløftklubb sendte ut en pressemelding før NM startet, og der skriver de at «Samtlige har svært gode medaljesjanser, så vi er meget spente på hva sluttresultatet blir». Så langt har klubben én medalje etter at Djupdal stakk av med seieren i sin klasse. I forbindelse med medaljen har styrkeløftklubben selv skrevet om prestasjonen hennes:

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS