FERDIG MED GRUNNARBEIDET: – Det er lagt ned en god del arbeidstimer allerede, sier Gunnar Bjørgård om turforeningas garasjebygging i Aunegrenda. Foto: Eskil Buseth Folstad
FERDIG MED GRUNNARBEIDET: – Det er lagt ned en god del arbeidstimer allerede, sier Gunnar Bjørgård om turforeningas garasjebygging i Aunegrenda. Foto: Eskil Buseth Folstad

Bygger løypemaskin-garasje i Aunegrenda

Holtålen Turforening er i ferd med å sette opp en garasje som skal huse en «Prinoth Husky».

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Garasjen blir ti ganger 6,60 kvadratmeter stor og fire meter i høyden. Den skal romme løypemaskin og verktøy, og i tillegg vil det bli lagt inn strøm og vann, sier styremedlem i Holtålen Turforening, Gunnar Bjørgård.

Garasjen blir satt opp i krysset mellom Aunvegen og Nordaunvegen, og tomta har turforeninga fått vederlagsfritt av Inge Morten Kulbotten.

– Dette er et fint sted å oppbevare maskina om vinteren. Herfra er det lettvint å komme seg til skiløypene og lysløypa for å kjøre spor, og vi unngår å kjøre løypemaskina etter vegen, sier han.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS