GAPAHUK: Kåre Tørres fra Hådalen har satt opp en moderne gapahuk i Synnervika. – Jeg håper folk tar den i bruk og trives i den, sier han. Foto: Eskil Buseth Folstad
GAPAHUK: Kåre Tørres fra Hådalen har satt opp en moderne gapahuk i Synnervika. – Jeg håper folk tar den i bruk og trives i den, sier han. Foto: Eskil Buseth Folstad

Nymoderne gapahuk bygd i Synnervika

Nestleder Kåre Tørres i Røros Bygdeservice SA kan ønske sommerturistene i Synnervika hjertelig velkommen med en splitter ny gapahuk på området.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Den består av tre avdelinger, hvor den ene inkluderer en bålplass og den andre et spisebord. Den siste avdelinga består av en lang benk hvor man kan hvile seg, sier Tørres.

På oppdrag fra grunneier Statskog og Nasjonalparkstyret for Femundsmarka og Gutulia har Tørres selv bygd gapahuken. Det er arkitektfirmaet Biotope fra Vardø som står bak gapahukens utradisjonelle design.

Grunnarbeidet ble gjort i fjor høst, men reisinga av selve bygget har blitt gjort de to siste ukene.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS