SLIK KAN DET BLI: Coop ønsker å etablere en Extra-butikk i Havsjøveien på «Tamnes-tomta». En trafikkanalyse anslår at det vil bli omtrent 45 daglige krysninger av veien av myke trafikanter, altså personer til fots, sykkel, spark eller lignende. Foto: Sakspapirene til planutvalget i Røros kommune
Planutvalget:
Bekymret for trafikksikkerheten i Havsjøveien
Planutvalget i Røros kommune er bekymret for trafikksikkerheten til myke trafikanter når Coop Extra blir etablert i Havsjøveien.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Planutvalget behandlet torsdag detaljregulering for Havsjøveien 3 og 5, hvor Coop planlegger å etablere en Extra-butikk.
Planutvalget innstiller på at detaljreguleringa blir vedtatt, men med en merknad om at kommunedirektøren skal gå i dialog med Trøndelag fylkeskommune for å vurdere om fartsgrensen skal reduseres i området. I tillegg ber de om at trafikksikkerhetsutvalget i kommunen skal konsulteres i forbindelse med dette.
Gangfelt anbefales ikke i 60-sone
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP