Årets høstfest på Stensaas:
Ei pølse, en mester og hans elev
Lærermesteren og junioren. Stein Nordbrekken (t.v. om noen er i tvil) har vært pølsemaker i 45 år, 35 av dem hos Stensaas. Benjamin Solbakken (20) tok fagbrevet i sommer og har vært ansatt hos Stensaas i 2,5 år.
Ingrid Hemming
Lørdag var det jubileum og høstfest på Stensåsen. – Det er artig med samarbeid, og stas når folk som Andreas Viestad kjøper produktet.
Stein Nordbrekken er pølsemaker og har jobbet i faget i 45 år. Han er mester i faget og har vært hos Stensaas Reinsdyrslakteri i 35 av dem.
Andreas Viestad er forøvrig blandt landets «kjendis-kokker», har gitt ut flere bøker og driver egen restaurant i Oslo.
– Vi har jobba lenge med surpølse med kjernemelk, og nå når den er klar for kundene er det selvsagt stas å kunne si at folk som Viestad bruker den i restauranten sin, smiler Nordbrekken mens køen av smakslystne øker ved steikepanna hans.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP