BOSTED: Ni ukrainske flyktninger har kommet til Holtålen. Nå venter kommunen at det vil komme flere innen kort tid. Arkivfoto: Nils Kåre Nesvold
BOSTED: Ni ukrainske flyktninger har kommet til Holtålen. Nå venter kommunen at det vil komme flere innen kort tid. Arkivfoto: Nils Kåre Nesvold

Venter flere flyktninger om kort tid

Så langt er det kommet ni ukrainske flyktninger til kommunen, og samtlige er blitt bosatt i de gamle omsorgsboligene på helsetunet i Ålen.

Publisert Sist oppdatert

Det opplyser assisterende kommunedirektør Aagoth Johanne Moe i Holtålen kommune til Fjell-Ljom.

– Det har kommet tre mødre og fem barn samt en enslig dame, og de har kommet hit i forbindelse med at de har venner eller familie som allerede er bosatt i Holtålen, opplyser hun.

Moe legger til at kommunen venter en familie til som snart vil komme til kommunen, en familie bestående av opptil seks familiemedlemmer.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital
1 måned

120,-

KJØP

Digital
3 måneder

450,-

KJØP

Komplett
1 år

1500,-

KJØP

Powered by Labrador CMS