Tilsynet avsluttet etter «Peder Angel-saken»
Fylkeskommunen har etablert nye rutiner og prosedyrer
OPPFYLT: Statsforvalterens vurderer at alle avvik i tilsynssaken mot NØVGS er fulgt opp.
Lars Vingelsgård/Tynsetingen
Statsforvalteren vurderer nå at alle avvik etter tilsynet ved Nord-Østerdal videregående skole er fulgt opp. Innlandet politidistrikt ba Statsforvalteren granske «Peder Angel-saken», om det hadde vært brudd på opplæringsloven.
Torsdag sendte Statsforvalteren i Innlandet ut ei pressemelding der de informerer om at tilsynet med Innlandet fylkeskommune er avsluttet. Fylkeskommunen ble pålagt å rette opp mangler knyttet til internkontroll og oppfølging av elevenes rett til et trygt og godt skolemiljø.
– Innlandet fylkeskommune har etablert nye rutiner og prosedyrer for å sikre at skolene oppfyller plikten til å melde fra, undersøke og sette inn tiltak ved mistanke eller kjennskap til at en elev ikke har det trygt og godt på skolen, heter det blant annet i meldinga fra Statsforvalteren. Mer om det senere i saken.
Politiet ba Statsforvalteren granske skolen
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP