GOD KVALITET: Mattilsynet er bekymret av norske kommuners vannlekkasjer og investeringsbehov på vannområdet. – Vannkvaliteten i Holtålen er god, sier enhetsleder Ingar Engan for kommunalteknikk i Holtålen kommune. Foto: Privat
Mattilsynet er bekymret for norske kommuners drikkevann:
– Drikkevannet i Holtålen er bra
En rapport fra Mattilsynet beskriver tilstanden på vannområdet i mange norske kommuner som bekymringsfull. Enhetsleder Ingar Engan for kommunalteknikk i Holtålen kommune forsikrer at drikkevannet i kommunen har god kvalitet.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Vi som jobber med vann og vannforsyning er kjempeglad for at nasjonale myndigheter setter søkelys på drikkevann i norske kommuner. Det er et tema som er blitt neglisjert i mange år, sier Engan.
Ikke fått henvendelse
I samarbeid med Folkehelseinstituttet har Mattilsynet kartlagt situasjonen på drikkevannsområdet i norske kommuner. Kun 149 av landets 422 kommuner svarte på Mattilsynets spørreundersøkelse. Røros kommune besvarte henvendelsen, men det gjorde ikke Holtålen kommune.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP