VIL SAMARBEIDE: Leder Hans Jørgen Holden i Holtålen Snøscooterklubb (t.v) og løypekjører Per Erik Løberg i Holtålen Turforening er glade for å ha inngått et samarbeid som gagner begge organisasjoner. Også enhetsleder Olve Morken for næring og kultur i Holtålen kommune (t.h) er glad for samarbeidsvilligheten. – Vi er kjempeglade for at frivilligheten finner sammen på en slik måte og skaper noe som kommer oss alle til gode, sier han. Foto: Eskil Buseth Folstad
– Kan være starten på et virkelig godt samarbeid
Holtålen Snøscooterklubb og Holtålen Turforening skal bistå hverandre med sporkjøring og løypepreparering ved behov.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Partene har også tidligere samarbeidet ved enkelte anledninger, men nå blir samarbeidet intensivert og formalisert i større grad enn hva tilfellet har vært tidligere.
Holtålen Snøscooterklubb skal hjelpe turforeninga med å kjøre opp skispor i Ålen, mens turforeninga skal bistå skuterklubben med preparering av Gauldalsløypa.
– Vi har behov for flere personer som kan kjøre opp skiløyper, primært på østsida, for der har vi tidligere hatt utfordringer. Vi har ikke god nok økonomi til å kjøre løypemaskina døgnet rundt, og vi er avhengig av skutersjåfører til å hjelpe oss.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP