Rørosmartnan inngår samarbeid med gjenbruksaktør

GJENBRUK: Det blir fortsatt salg av nye varer i martnashallen, men gjenbruk får et økt fokus, blant annet ved at Kirppis kan selge brukte varer for alle som har noe å selge. Bildet er fra martnashallen under Rørosmartnan 2023.

Rørosmartnan inngår samarbeid med sirkulærmarkedskjeden Kirppis for å selge dine brukte varer på gjenbruksmarkedet i martnashallen under Rørosmartnan 2025.

Publisert Sist oppdatert

– Gjenbruk er en stor del av det nye konseptet i martnashallen, og vi er glade for å ha med oss Kirppis på laget, skriver Rørosmartnan på sine nettsider.

Bakgrunnen for samarbeidet med sirkulærmarkedskjeden er Rørosmartnans satsing på gjenbruk og fokus på verdiene fra 1854, som Fjell-Ljom har skrevet om tidligere. «Rørosmartnans opprinnelse var handel i en tid da det var alt annet en bruk og kast» kan vi lese i en tidligere pressemelding fra Rørosmartnan. Dermed er det naturlig for Rørosmartnan å samarbeide med Kirppis, som driver med salg av brukte gjenstander.

Kirppis er en norsk, nettbasert løsning for å selge brukte varer på vegne av kunder. Løsningen lar deg som skal selge brukte varer velge én av flere fysiske eller pop-up-butikker der varene dine skal selges. Deretter selger Kirppis varene dine mot provisjon. Kirppis har ti faste butikker der de selger varer. Under Rørosmartnan 2025 åpner de en pop-up-butikk i Verket.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS