SENDER SAKEN VIDERE: Formannskapet i Holtålen sender klagen på avslaget om konsesjon på erverv av Eriksengan i Ålen videre til Statsforvalteren i Trøndelag. Arkivfoto: Eskil Buseth Folstad
SENDER SAKEN VIDERE: Formannskapet i Holtålen sender klagen på avslaget om konsesjon på erverv av Eriksengan i Ålen videre til Statsforvalteren i Trøndelag. Arkivfoto: Eskil Buseth Folstad

Sender konsesjonssak til statsforvalteren

Kvinnen som søkte om konsesjon på erverv av landbrukseiendommen Eriksengan i Ålen, har klaget på formannskapets avslag. Tirsdag ble klagen behandlet i formannskapet.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Det var i februar at formannskapet i Holtålen valgte å gi avslag på konsesjonssøknaden. En sentral del av årsaken var at søkeren ikke ønsket å godta et vilkår knyttet til ervervet, et vilkår om avståelse av ei festetomt i Bjørgåsen fellesseter.

Årsaken er at festetomta og tilhørende fellesseter danner et viktig grunnlag for drift hos andre aktive brukere med melkeproduksjon i området. Festekontrakten har utløpt, og søkeren mener en eventuell fornyelse av festeavtalen er en sak av privatrettslig karakter.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS