SENDER SAKEN VIDERE: Formannskapet i Holtålen sender klagen på avslaget om konsesjon på erverv av Eriksengan i Ålen videre til Statsforvalteren i Trøndelag. Arkivfoto: Eskil Buseth Folstad
Sender konsesjonssak til statsforvalteren
Kvinnen som søkte om konsesjon på erverv av landbrukseiendommen Eriksengan i Ålen, har klaget på formannskapets avslag. Tirsdag ble klagen behandlet i formannskapet.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Det var i februar at formannskapet i Holtålen valgte å gi avslag på konsesjonssøknaden. En sentral del av årsaken var at søkeren ikke ønsket å godta et vilkår knyttet til ervervet, et vilkår om avståelse av ei festetomt i Bjørgåsen fellesseter.
Årsaken er at festetomta og tilhørende fellesseter danner et viktig grunnlag for drift hos andre aktive brukere med melkeproduksjon i området. Festekontrakten har utløpt, og søkeren mener en eventuell fornyelse av festeavtalen er en sak av privatrettslig karakter.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP