Løper opptil 13 mil i uka:

– De aller fleste løpeturene og treningsøktene gjennomfører jeg før jeg drar på jobb

SLITER: Marius Lillestøl er en av dem som sørger for at Glåmos idrettslag er representert i maraton og ultraløp.

Marius Lillestøl sørger for at Glåmos idrettslag er representert både i Trondheim og Oslo Maraton og andre klassikere. 34-åringen brøt en ny barriere da han for aller første gang fullførte Oslo-Trippelen.

Publisert Sist oppdatert

Marius var en av dem som løp både helmaraton (42,2 km), halvmaraton (21,1 km) og mila i arrangementet som er så populært at det blir fulltegnet rett etter at startnumrene blir lagt ut. Lillestøl hadde ikke sett for seg at han skulle ende opp som maraton og ultraløper da han for fire år siden fattet interesse for løping. Det startet med at han ville forbedre formen.

– Jeg hadde lyst til å komme i bedre form og startet med korte løpeturer. Etter hvert som formen ble bedre og jeg ble ivrigere, økte både intensiteten og lengden på treningsturene. Nå løper jeg i gjennomsnitt 120–130 kilometer i uka. De aller fleste løpeturene og treningsøktene gjennomfører jeg før jeg drar på jobb. Lengden på de er på mellom ti og 20 kilometer, sa han.

Langturer i helgene

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS