FORNØYDE: Butikksjef for Coop Marked Ålen, Einar Haseth, og butikksjef for Coop Byggmix Ålen, Knut Olav Grønli, er fornøyde med omsetninga i 2019. Foto: Marit Langseth
Økte omsetninga med 14 prosent det siste året
Flere og flere handler ved Coop Marked og Byggmix i Ålen. I 2019 omsatte butikkene for nesten 66 millioner kroner.
– Jeg tror ikke vi har hatt så stor vekst på et år før, nei. Vi er strålende fornøyd, sier butikksjef for Coop Marked Ålen, Einar Haseth.
Haseth sier den økte omsetninga skyldes at flere og flere handler hos dem. I 2019 hadde butikken 28.000 flere transaksjoner, eller kunder i kassen, enn året før.
– Flere tilreisende og hyttefolk stopper her, samtidig som flere av de som bor i området bruker nærbutikken også, og det er vi glade for, sier Haseth.
Digital
1 måned
120,-
KJØP
Digital
3 måneder
450,-
KJØP
Komplett
1 år
1500,-
KJØP