VILLE INN: Politiet måtte assistere en mann i 20-åra som forsøkte å ta seg inn i en bolig natt til onsdag. Arkivfoto: Marit Langseth
Mann ville inn i bolig og knuste rute. Ba sjøl politiet om hjelp for å bli hentet
Politiet rykket natt til onsdag ut etter melding om at en fremmed mann forsøkte å ta seg inn i en bolig på Røros.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Politiet fikk melding klokka 4.40 om at en mann i 20-åra forsøkte å ta seg inn i en bolig i Bersvensåsen. Mannen hadde da knust ei rute ved inngangspartiet, sier operasjonsleder Lars Berget ved Trøndelag politidistrikt til Fjell-Ljom.
Berget sier videre at mannen ble konfrontert av far til melder som opplyste at flere voksne i boligen ble redde.
– Etter hvert ringte gjerningsmannen politiet og ba om hjelp for å bli hentet. Han innrømmer å ha gjort noe dumt. Det betyr at han hadde litt sjølinnsikt. Mannen, som er hjemmehørende i Innlandet, ble etter hvert satt på toget sørover, sier Berget.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP