En av seks finalister i Menys Matskattstipend:
– Vi vil lage risgrøt med kun norske råvarer
STØTTER ANDRE PRODUSENTER: Kristin Bendixvold og Trond Vilhelm Lund hos Rørosmeieriet utenfor produksjonelokalet i Røros. – De fem andre prosjektene kommer fra produsenter som er innovative og langt framme i skoene, sier Bendixvold.
Ingrid Hemming
Rørosmeieriet er en av seks finalister i dagligvarekjeden Menys sitt Matskattstipend.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Vi ble veldig glade da vi fikk høre at vi var nominerte til stipendet. Meny sin matskattsatsing er viktig for oss. Satsinga bidrar til å løfte salget av lokalmat i Norge, sier Kristin Bendixvold, kommersiell sjef ved Rørosmeieriet.
Av hele 450 nasjonale lokalmatprodusenter ble 11 nominerte til matskattsipendet. Rørosmeieriets medfinalister er Hanasand Gartneri, Finnmark Rein, salatprodusent Onna, Gardsbrenneriet og Holli Mølle.
Rørosmeieriet lanserte økologisk rømmegrøt i 2023, som har blitt godt tatt imot av sultne grøtspisere i hele landet. Nå er planen å lage en variant av risgrøt, der risen blir bytta ut med norske kornsorter.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP