Voldshendelsen i Ålen:

– Det er gjort 12 avhør i saken

Det var i forbindelse med en konsert i Hovet lørdag kveld hendelsen skjedde.

Det er iverksatt etterforskning fra politiets side etter voldshendelsen ved Hovet i Ålen natt til søndag. – Nå er det gjennomført 12 avhør i saken, sier politiet onsdag ettermiddag.

Publisert Sist oppdatert

En gutt i slutten av tenårene ble natt til søndag fraktet fra Ålen til St. Olavs hospital etter en voldshendelse. Ifølge politiet skal gutten ha blitt slått og sparket. Hendelsen skal ha funnet sted utendørs i nærheten av Hovet, hvor det pågikk et større arrangement denne helgen, men politiet presiserer at det skjedde utenfor selve konsertområdet.

– Jeg kan bekrefte er at det var betjenter fra Oppdal som rykka ut til hendelsen, og at det nå er tatt 12 avhør i saken, både fra vitner og parter i saken. Det er jobba godt med saken, sier avsnittsleder Geir Stenkløv ved Oppdal politistasjon til lokalavisa.

Han henviser utover dette til politiadvokat Ingrid Kaja Read.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS