AVLYSES: Det blir ikke noe fellesfyrverkeri ved Storstuggu i år. Årsaken er at fyrverkeriet bruker å samle mye folk, og store samlinger av folk må unngås i år. Arkivfoto.
AVLYSES: Det blir ikke noe fellesfyrverkeri ved Storstuggu i år. Årsaken er at fyrverkeriet bruker å samle mye folk, og store samlinger av folk må unngås i år. Arkivfoto.

Avlyser fellesfyrverkeriet på nyttårsaften

Kriseledelsen i Røros kommune har besluttet å avlyse nyttårsfyrverkeriet ved Storstuggu i år, på grunn av pandemien.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Av erfaring vet vi at fyrverkeriet samler større grupper med folk ved Storstuggu. I år må vi unngå store folkeansamlinger der risikoen for smittespredning er stor, skriver kommunen på sine nettsider.

Kommunen minner samtidig om at det er fyrverkeriforbud i store deler av Røros sentrum.

– Nyttårsfyrverkeriet på Storstuggu har vært et viktig alternativ til privat fyrverkeri i Røros, og spesielt for å unngå fyrverkeri i den verna trehusbebyggelsen i Røros sentrum. Forbudet mot fyrverkeri gjelder i den antikvariske sonen som favner store deler av Røros sentrum, som tidligere, skriver kommunen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS