Ønsker seg mer forutsigbarhet:

– Krevende når politikerne plutselig gjør endringer

REKTOR: Hilde Knutsen er rektor ved Røros videregående skole. Hun kan skryte av gode karakterer og høy fullføringsgrad, men etterlyser flere ting fra fylkeskommunens folkevalgte. Det fikk blant annet Emilie Græsli (Ap) tilbakemeldinger på da hun besøkte skolen nylig.

Skolepolitikken har blitt det store stridstemaet i Trøndelag fylkesting. Rektor Hilde Knutsen ved Røros videregående er bekymret for manglende forutsigbarhet.

Publisert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Knutsen hadde nylig besøk på skolen av fylkespolitikerne Emilie Græsli og Vebjørn Gorseth fra Trøndelag Arbeiderparti. Der ble det diskutert tilbudsstruktur og økonomiske rammer for videregåendeskolene i fylket.

Knutsen var opptatt av å gi tydelig tilbakemelding på at hun og de øvrige ansatte på skolen opplever en hverdag preget av uforutsigbarhet rundt både budsjettrammer og hvilke linjer de faktisk skal tilby lenger fram i tid enn bare ett år om gangen.

– Utfordringa for oss framover er at utdanningsområdet i langtidsbudsjettet til fylkeskommunen skal ned med flere hundre millioner kroner, innleder hun når hun snakker med Fjell-Ljom i etterkant av politikermøtet.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS