Ble stoppet og skjelt ut i kassa på Domus:
– Det virker jo stikk motsatt på meg
KAMPKLAR: Per Morten Hoff har fått beskjed om å slutte å krangle om konsesjonskrafta og a-aksjonærforeninga, men han gir seg ikke. – Det virker stikk motsatt på meg, da går det en liten faen i meg, sier han. Foto: Trond Haugan
Per Morten Hoff er opptatt av konsesjonskrafta og får kjeft for det. Men det som virkelig bekymrer ham er hva slags samfunn vi får på Røros hvis folk ikke tør å ytre seg.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Bakgrunnen er at medlemmer i styret til Ren Røros a-aksjonærforening går inn for å tilbakeføre konsesjonskrafta til Røros kommune. Hoff er uenig og har gitt tydelig uttrykk for det både på Facebook og i leserbrev til avisene. Det er ikke bare populært.
– Fornuftige folk som eier aksjer kommer til meg og sier at du må gi deg nå, det er ikke lurt av deg og du blir uvenner med alle, sier Hoff.
Folk tør ikke si fra
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP