DRIVE FOR LIFE: Daglig leder i Killingdal Fjellstue AS, Knut Ove Børseth, ønsker å bringe «Drive for life» til Bjørgåsen. – Eiendommen og området rundt er unikt og passer godt til det vi ønsker å få til, sier han. Foto: Interiørfoto ved John Kristian Haukdal. Montasjebilde: Drive for life/Knut Ove Børseth
«Drive for life» til Killingdal Fjellstue
I 2019 la Knut Ove Børseth Killingdal Fjellstue ut for salg. Han fikk bud, men valgte til slutt ikke å selge. – Nå skal vi selv skape aktivitet i Bjørgåsen, avslører han.
Børseth er daglig leder i Killingdal Fjellstue AS, og i løpet av høsten skal han kontakte flere stiftelser og aktører for å jobbe fram de konkrete planene for aktiviteten i Bjørgåsen.
– Spennende og viktig prosjekt
Det som er sikkert, er at aktiviteten blir knyttet til «Drive for Life», en organisasjon Børseth selv har grunnlagt. Organisasjonen tilbyr et tilpasset fritidstilbud for barn og unge, hvor målet er å gi barna en oppleve av mestring, trygghet og tilhørighet.
Digital
1 måned
120,-
KJØP
Digital
3 måneder
450,-
KJØP
Komplett
1 år
1500,-
KJØP